Jesteś tutaj: Blog Ile wydać na stronę WWW?

Ile wydać na stronę WWW?

Ile wydać na stronę WWW?

Strona internetowa jest wizytówką każdego przedsiębiorcy lub osoby prywatnej, która chce zaistnieć w sieci ze swoim pomysłem. Jako że ich popularność jest dziś niepodważalna, nie może dziwić akurat i to, że również i wykonawców takich stron jest dziś pod dostatkiem. Te zamówić możemy bowiem już nie tylko u freelancerów, ale również agencji. Kwestią indywidualną jest też sam koszt strony, który jest jednym z najważniejszych czynników determinujących o wyborze danego projektu. Jak w związku z tym cenią się strony www?

Rozbieżność finansowa jest tu akurat ogromna, bo nie licząc stron w pełni darmowych "postawionych" na darmowych serwerach koszt stworzenia takiego produktu wynosi od 50 do nawet 25 000 złotych. Górna i dolna granica jest w związku z tym ogromna. Samą cenę determinuje jej wielkość, wykonawca oraz jej rodzaj. Biorąc pod uwagę ten ostatni czynnik, wyróżnić możemy tutaj strony wizytówki, portale internetowe czy sklepy internetowe. Nie jest to jednak podział wyłączny. Inny sprowadza się do stron przygotowanych na bazie gotowych szablonów, theme'ów wykonywanych od podstaw oraz witryn tworzonych pod indywidualnie zamówienie. Ile przyjdzie Wam za każdy z tych produktów zapłacić?

Strony na bazie gotowych szablonów


Najtańszym rozwiązaniem będą strony bazujące na gotowych szablonach, co nie oznacza też tego, że jest to powielanie witryn, które gdzieś się w sieci już znajdują. Nic z tych rzeczy, a witryny oparte o takie szablonach również mogą uchodzić za oryginalne, choć wiele zależy tu od ich konfiguracji i wprowadzonych w nich zmian.

Największym plusem takich witryn jest ich cena, gdyż koszt stworzenia takiej strony www sprowadza się do 50 - 150 złotych. Taki jest też jej koszt rynkowy. Poza atrakcyjną ceną nie zapominajmy jeszcze o szybkim czasie przygotowania witryny, co pozwoli na jej szybkie wdrożenie w sieci.

Szablony "szyte" na miarę

Stronę powstającą na bazie nowego, całkowicie oryginalnego szablonu moglibyśmy nazwać wyższą "szkołą jazdy". Jest to projekt przeznaczany dla tych nieco bardziej wymagających, którzy chcą mieć pewność, że ich strona dosyć wyraźnie będzie różnić się od witryn konkurencji.

Najczęściej są to strony wizytówki, które bazują na kilku newralgicznych zakładkach, do jakich zaliczymy "stronę główną", "o nas", "o firmie", "galeria" i "kontakt". Nie trudno się domyślić, że witryna taka głównie ma pełnić funkcje informacyjna, a jej wygląd zachęcać do skorzystania z usług.

Cena takiej strony www sprowadza się do około 500 złotych. Jest ona tym bardziej atrakcyjna, że jej koszt rynkowy jest dwukrotnie wyższy.

Projekt indywidualny

Jeśli macie jeszcze większe wymagania i zależy Wam na tym, aby stworzyć strony, które oczarują Waszych klientów, musicie postawić na ich przygotowanie indywidualne. Tworzone muszą być bowiem od podstaw i zawierać elementy, które będą rzutować na ich atrakcyjność. Przykładem mogą być wszelkie animacje, których nie da się nie zauważyć, gdyż diametralnie poprawiają one wygląd takich witryn.

Z oczywistych względów także i koszt takich stron jest wyższy, sprowadzając się do około 1 000 złotych. Ich wartość rynkowa jest jednak o wiele wyższa i wynosi nawet pięć razy tyle, ile przyjdzie nam za nią zapłacić.

Oczywiście nie są to strony najdroższe. Jeszcze więcej kosztować nas będzie kosztował sklep internetowy, który musi zostać stworzony w oparciu o specjalny skrypt. Cena takiego przedsięwzięcia to kilkanaście, a nierzadko nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Niezależnie od wszystkiego trzeba zdać sobie sprawę z tego, że strona internetowa jest swego rodzaju wizytówką naszej firmy w sieci i w dużej mierze od niej zależy, jak będziemy traktowani przez swoich klientów jako przedsiębiorcy. Firmy niestawiające w tym ujęciu na nowoczesne i oryginalne rozwiązania raczej nie będą wysoko oceniane przez potencjalnych klientów.

ul. Paderewskiego 6
42-700 Lubliniec

biuro@twojereklamy.pl

880 755 787