Jesteś tutaj: Blog Dlaczego warto mieć certyfikat SSL?

Dlaczego warto mieć certyfikat SSL?

Dlaczego warto mieć certyfikat SSL?

Zakładając stronę internetową, wagę przywiązujemy do domeny czy serwera. Z biegiem czasu dowiadujemy się o innych newralgicznych elementach, które nie są niezbędne, ale za to bardzo pomocne. Do nich zaliczamy również certyfikaty SSL oferowane przez wiele firm hostingowych.

Czym jest certyfikat SSL?

Certyfikat SSL to produkt zapewniający stronom internetowym ochronę. Zapewnia on poufność danych, które na stronę internetową przesyłane są drogą elektroniczną. Najczęściej są to dane personalne odnoszące się do klientów danych sklepów czy firm wykonujących na stronie konkretne operacje.

Najczęściej wyróżnia się trzy rodzaje certyfikatów SSL:

* certyfikat z weryfikacją domeny (DV – Domain Validation)
* certyfikat z weryfikacją właściciela certyfikatu (OV – Full Organization Validation)
* certyfikat z rozszerzoną weryfikacją właściciela certyfikatu (EV – Extended Validation)

Usługodawcy oferują więc szeroki wybór zabezpieczeń SSL, które różnią się od siebie poziomem zabezpieczeń i funkcjonalnością oraz sposobem i czasem wydania. W zależności od certyfikatu czeka się na nie od kilku minut do 10 dni. Zawsze są one przypisane do jednej domeny i powinny zawierać informacje, takie jak adres IP i dane właściciela.

Zaletą certyfikatów SSL jest również ich niewielki koszt. Ich pełną aktywację na serwerze wraz z rocznym abonamentem nabyć można już za 79 złotych.

Kto powinien zdecydować się na certyfikat SSL?

O certyfikatach SSL w pierwszej kolejności powinny pomyśleć sklepy internetowe przetwarzające dane swoich klientów oraz umożliwiające realizowanie transakcji za pośrednictwem bankowości internetowej. Dużą korzyść mogą jednak także stronom niefunkcjonującym w branży e-commerce.

Przez użytkowników sieci witryny z certyfikatami SSL traktowane są jako bardziej wiarygodne, co ma swoje przełożenie na większe zainteresowanie ich usługami. Szacunkowo nawet 65% procent klientów sklepów internetowych, u których dany sklep nie budzi zaufania, rezygnuje z zakupów i podobnego asortymentu szuka gdzie indziej. Certyfikat takiej wiarygodności na pewno firmie nadaje.

ul. Paderewskiego 6
42-700 Lubliniec

biuro@twojereklamy.pl

880 755 787